Millest tunned topdogi ja underdogi?

 

Kui polaarsused põrkuvad tekib olukord, milles võitjaid pole. Sõnumid on vastandlikud, mõlemad tahavad saavutada kontrolli ja see lõppeb suure segadusega. Vaid mõlema poole nägemine ja omaksvõtmine aitab sellest segadusest edukalt välja tulla.

TOPDOG

1. Topdog on tuntud psühhoanalüüsis kui superego või südametunnistus. Ta on nõudlik, otsekohene ja autoritaarne, ta on õiglane ja teab kõike kõige paremini. Ta ütleb, mida sa „PEAD“ tegema ja mida sa ei „PEAKS“ tegema. Ja kui sa teda ei kuula, siis…!

2. Topdog väljendub arvamustes nagu: sa ei ole piisavalt ilus, et olla edukas; mis mõttes sa lähed magama, kui tööd on alles tegemata!; sa peaksid enda eest seisma; peaksid pingutama rohkem, et kuhugi jõuda!

3. Ta esindab ka kõiki allaneelatud ja tõeliselt omaks võtmata käske ja keelde, mis on õpitud nii lapsepõlves kui ka täiskasvanueas: söögilauas ei räägita!; istu korralikult; ära tee teistele seda, mida sa ei taha et sinule tehtaks!; pill tuleb pika ilu peale!; ära vingu!; tee tööd, siis tuleb ka armastus jne.

UNDERDOG

1. Underdog – vabandab ja vingub, on pidevalt kaitses ja mõjub ärritavalt. Ta ütleb JAH, aga mõtleb EI.

2. Sisekõnes või mõtetes väljendub ta enamasti allaheitlikult või ohvrina: anna andeks, et ma nii rumal olen; ma luban, et enam ei joo; mul ei ole aega; mina pean kõik ise ära tegema; luban, et teen seda homme; jah, aga…

3. Lubadused jäävad vaid lubadusteks. Underdog tuleb selgelt esile siis, kui antakse endale uusaastalubadusi, mis juba paari nädala pärast hüljatakse.

POLAARSUSED: Duell sinu sees