Hirmudest ja ärevusest mänguga võitu

Lastel on palju hirme, millega vanemad toime ei tule. Soovitus, mitte hirmu tunda, ei tööta. Loogiline selgitamine, et siin pole ju midagi karta, ei aita. Hirmutavate asjade ja olukordade vältimine hakkab aga lapse arengut pärssima. Mida teha?

Loe edasi…

7 asja, millega arvestada, kui su laps läheb kooli

Kooli algusega seoses räägitakse sageli sellest, milleks laps peaks valmis olema. Tegelikult eeldab uus eluetapp suuremat teadlikkust hoopiski vanematelt. Enne 1. septembrit on hea aeg mõtiskleda, milliseid väärtusi sina tahad oma lapsele eluteele kaasa anda.

Loe edasi…

Hea isa on hindamatu väärtus

Isad jalutavad vankritega ringi, käivad lastega mänguväljakul ja jäävad isapuhkusele. Üha kasvav trend meeste seas, kes ilmselt ise ei aimagi, kui palju head nad oma kohaloluga lastele teevad.

Loe edasi…

Loobudes täiuslikkusest ja kamandamisest

“Paar aastat suhtlesin ma rohkem ekraani kui oma pereliikmetega. Minu ajakava oli nii tihe, et korrutasin alatasa: „Meil pole selle jaoks aega.“ Et minutitki polnud raisata, tähendas see ühtlasi, et polnud aega lõõgastuda ega teha väikseid rumalusi. Olin nii keskendunud oma päevakavale, et tõeliselt tähtis jäi märkamata,” pihib õpetaja ja kirjanik Rachel Macy Stafford.

Loe edasi…

Kirehetk… kogemata lapse silme all

Tihti arvatakse, et laps saab sellest trauma, kui ta vanemate kirehetkele peale satub. Tegelikult tekib temas halb tunne aga hoopis seetõttu, et vanemad hakkavad temaga kurjustama ega pea vajalikuks sel teemal enam rääkida. Selgitust vajab aga igas vanuses laps, ütleb pereterapeut ja seksuaalnõustaja Pille Kütt.

Loe edasi…

Kui lapsel on hirm…

Isegi siis, kui sinu laps teeb näo, et meedia vahendatud traagilised sündmused teda ei loksuta,  ära lase sellest end petta. Ta on häiritud ja mures. Kuidas saaksid sina teda toetada?

Loe edasi…