“Laeval on sadamas turvaline, aga laeva ei ehitatud selleks.” – John A. Shedd

“Pere ja Kodu” kolumnist.

Psühholoogiaraamatute arvustused ajakirjas “Eesti Naine”.

Psühholoogiateemalised artiklid ajakirjas “Tervis Pluss”.

Raamatud “Lähen kooli!” (2015) ning “Arukalt lahku” (2016).

Kaire Talviste, gestaltterapeut

Psühhoterapeudi uksele koputavad optimistid – need, kes tahavad muutust ja usuvad, et see on võimalik. Kuigi teraapiasse jõudmise hetkeks võib soov muutuse järgi olla juba karjuv, ei oodata psühhoterapeudilt enamasti nimekirja kümnest sammust, kuidas jõuda lahenduseni.

Vaja on toetava spetsialisti pilku, mis on treenitud kiiresti märkama mittetoimivaid mustreid ja kaitsemehhanisme, kuhu takerdutakse. On vaja toetust iseenda aktsepteerimisel, sest vaid seeläbi saab tõeline muutus võimalikuks.

Gestaltterapeudid on läbinud põhjaliku ja praktilise õppe, et need tingimused luua. Gestaltterapeut usub, et kliendil on kõik vastused olemas – vaja on vaid tuge, et sisemise tarkuseni jõuda. Suurem selgus iseendas (oma mõtetes, tunnetes, tegudes ja neist tulenevates tagajärgedes) loob viljaka pinnase, et juhtida oma elu vajalikus suunas ja taastada paindlikkus suhetes.

 

VÄLJAÕPE

Gestaltpsühhoterapeudi ja coachi väljaõpe Taanis rahvusvahelises instituudis GIS International (Gestalt Institute of Scandinavia).

Kliiniline praktika Valkla Kodus (2015).

Psühhopatoloogia, kliiniline psühholoogia, arengupsühholoogia Tartu Ülikoolis.

Kuulun Eesti Gestaltpsühhoterapeutide Ühingusse.

KURSUSED

Naistevastase vägivalla täiendkoolitus. Sotsiaalkindlustusamet (Tallinn, 2018).

Komplekstrauma ja dissotsiatsiooni hindamine. Suzette Boon, PhD Hollandist. Traumateraapia- ja koolituskeskus OÜ (Tallinn, 2017).

Discovering the Unlived Life through Dreams and Mask Work (aktiivne kujutlus, liikumine ja hääletöö)Sue Congram, Marian Dunlea (Kreeka, 2017).

“The Aesthetic of Otherness: meeting at the boundary in a desensitized world”. AAGT/EAGT ühiskonverents (Itaalia, Taormina, 2016).

Gestalt Art Intensive Seminar (kuidas kasutada teraapias loovaid vahendeid). Yaro Starak (Taani, 2015).

Externship in Emotionally Focused Couples Therapy (emotsioonidekeskne paariteraapia)Gail Palmer ja Hanna Pinomaa (Tallinn, 2012, 2013).

Vajad muutust?

Soovid oma ellu ja suhetesse muutust? Vanaviisi jätkata ei taha, aga uut moodi veel ei oska?

Võta minuga julgelt ühendust. Töötan nii eesti kui ka inglise keeles.

Broneeri aeg: