Üksindusehirmust kehvas suhtes

Sõpradest kubisevad sotsiaalkontod viitaks justkui ei peaks keegi tundma end üksikuna, ent see pole kaugeltki tõsi. Üksindusehirm on sõpradelaviini all hoopis kasvanud, selle eest pagetakse sõltuvustesse ning jäädakse halbadesse suhetesse.

Loe edasi…

Väliselt tugevad, seest pehmed – kaassõltlased

Nagu nimetus ütleb, on kaassõltlased oma olemuselt sõltlased – nad sõltuvad sellest, et neid vajataks. Nad sõltuvad suhetest, sest alateadlikult usuvad nad, et vaid sel moel saavad nad taastada oma terviklikkuse ja olulisuse. Nii võivad nad liikuda ühest suhtest teise, jätmata endale hingetõmbeaega, et uurida, mis toimub nende sees.

Loe edasi…

Psühhoterapeut Kaire Talviste: see video on vastuseks kõigile, kes küsivad, miks naised vägivallatsejate juurde tagasi lähevad

Naisepiinaja Daniel Sepaga tehtud intervjuu läbi vaadanud psühhoterapeut Kaire Talviste, kes on töötanud nii lähisuhtevägivalla ohvrite kui ka toimepanijatega, ütles Elu24-le, et kuigi Sepp näib esmapilgul siiras ja meeldiv, korjab spetsialisti silm üles olulised viited vastuoludele, ebasiirusele, oma tegude pisendamisele, õigustamisele ja manipulatsioonidele.

Loe edasi…

Neetult ahvatlevad kättesaamatud mehed

Täiskohaga suhtetöö, tasu ebatõenäoline. Meeldiv seltskond? Suhte alguses vahest küll, kuid hiljem vägagi küsitav, sest pole, kellega suhelda. Selline tulevik ootab sind, kui oled sattunud kättesaamatu mehe võrku.

Loe edasi…

Jalgupidi armastuses kinni

Armastus on pime, ta ei peatu enne, kui su saab. Öösel akna pihta pillub väikseid kive ja sa ei suuda uinuda. Armastus on pime – kunagi ta igaühe kätte saab… kõlab Leslie Da Bassi laul. Kui pime armastus on sinu kätte saanud, siis tead, et pärast seda pole elu enam endine…

Loe edasi…

Vabatahtlikult emotsionaalselt alasti

Kõik me vajame seda ja samas ka pelgame, sest riskid on suured. See on intiimsus, mis seob meid lähedastega sügavamal tasandil, ent seal oleme ka kõige haavatavamad. On vaja aega, usaldust ja üksjagu julgust, et end teistele päriselt avada.

Loe edasi…

10 viisi, kuidas armumine sinu keha mõjutab

Armudes tekib sinu kehas samasugune erutus nagu lotovõitjal või mänguril. Sisemine armueliksiir paneb su põsed punetama, peopesad higistama ja südame kiiremini põksuma. See tunne tekitab sõltuvust!

Loe edasi…

Lahku kohtu abiga

Eestis on palju lähisuhtevägivalda, mida ära ei tunta või pisendatakse. Ent kui sa veel suhtes olles vägivalda selgelt ei erista, siis vägivallatsejast lahku minnes on neist märkidest pea võimatu mööda vaadata. Vägivallamuster laotab end oma täies hiilguses sinu ette laiali ja sellest kohtu abita välja rabeleda on praktiliselt võimatu.

Loe edasi…

7 asjaolu, mis mõjutavad ema-tütre suhet

Kuigi oled soovinud kasvatada oma tütreid teisiti, märkad ühtäkki kibedusega, et kasutad isegi samu fraase, mida sinu oma ema. Tõeline eristumine emast on pikk protsess, mida mõjutab suuresti teie ühine minevik.

Loe edasi…

Kas lapsed ajavad lahku?

Lapse sünd toob partnerid teineteisele lähemale, laps on kirss suhteõnne tordil! Hmm – tegelikult on see laialt levinud müüt. Reaalsus kipub olema ristivastupidine.

Loe edasi…

Passiivagressiivsus – lahutuse varjatud põhjus

Ka hästi alanud suhtes võivad partnerid ühel hetkel jõuda üksteise vältimise ja kättemaksumängudeni. Miks nõnda juhtub? Küsimustele vastab rahvusvahelise gestaltteraapia instituudi juht John Ewans Porting.

Loe edasi…