Psühhoteraapia kokkulepped
Psühhoteraapia toimub Tallinnas aadressil Asula 3, ruum 110 (kui pole kokkulepitud teisiti), vajadusel veebisilla (Zoom) vahendusel.
- Individuaalnõustamise tunnitasu on 100 eurot. Pikema seansi puhul käib tasu arvestamine 15 minuti kaupa. Maksta saab kohapeal sularahas või ülekandega enne kohtumist.
- Paari- ja perenõustamise tunnitasu on 120 eurot, arvestama peaks kuni kahe tunniga. Aja broneerimiseks tuleb tasuda ettemaksu arve 120 eurot.
- Psühhoteraapia traumast taastumiseks: individuaalteraapia 100 eurot tund. Pikema seansi puhul käib tasu arvestamine 15 minuti kaupa.
- Individuaalsupervisioon 115 eurot tund. Grupisupervisiooniks küsi pakkumist.
NB! Palun anna teada, kui pöördud teraapiasse PPA, naiste tugikeskuste ja kohaliku omavalitsuse suunamisega ning mis piirkonnas soovid vastuvõtuaega.
Vastuvõtud toimuvad lisaks:
- Rakveres;
- Kohila Tervisekeskuses (Tööstuse 5).
Aja tühistamine/muutmine
- Kohtumise aja saab kokku leppida ja vajadusel ümber leppida e-kirja teel kaire@siinjapraegu.ee.
- Pakutav aeg on teile broneeritud 24 H, kuni teiepoolse kinnituse saamiseni. Kui kinnitust pole selle aja jooksul tulnud, vabaneb aeg järgmisele soovijale.
- Kokkulepitud aja tühistamise või muutmise soovist palun teada anda esimesel võimalusel.
- Mittetulekust teavitamata jätmisel või viimasel hetkel teavitamisel (24 H) tuleb ärajäänud seansi eest tasuda.
Konfindentsiaalsus
Psühhoterapeut lähtub oma töös gestaltpsühhoteraapia eetikakoodeksist. Seansil räägitu on konfidentsiaalne. Seanssi ei ole lubatud salvestada.
Psühhoterapeut võib infot avaldada kolmandatele osapooltele juhul, kui ilmneb:
- et klient on ohtlik endale või oma lähedastele (klienti teavitatakse sellest);
- kohtu nõudmisel (klienti teavitatakse sellest);
- kliendi loal tema protsessi huvides.
Psühhoterapeut võtab osa kovisioonist ja supervisioonist, kus ta võib anonüümselt arutada kliendi kaasust, et pakkuda talle parimat toetust.
Psühhoteraapia protsess
Psühhoteraapias käimise periood ja sagedus on individuaalsed, sõltudes kliendi olukorrast, vajadustest ning teraapia eesmärkidest.
Protsessi huvides on oluline, et klient teavitaks psühhoterapeuti käimasolevatest ravidest, samuti koostööst teiste spetsialistidega (arstid, psühhiaatrid, psühholoogid, vaimse tervise spetsialistid).
Psühhoteraapia käigus võivad üles kerkida tugevad tunded. Enesetunde halvenemisest anna kindlasti esimesel võimalusel teada.
Kliendil on õigus lõpetada teraapia igal ajahetkel, ent on soovitatav pärast lõpetamisotsuse langetamist tulla veel ühele seansile, et lahtised otsad kokku sõlmida.