Seks pärast petmist

Olete veendunud, et soovite petmise selja taha jätta ja paarina kokku jääda. Suhte taastamisel on oluline teada, et määravaks saab oskus oma haavatud seksuaalsusega toime tulla. See on võimalus luua suhtesse suurem intiimsus.

Tekst: suhteekspert Tammy Nelson / tõlgitud autori loal

Sensuaalsusel on suhtes tähtis roll: olla erootilises ja intiimses kontaktis. Seepärast on ka petmise järgselt suhte taastamise aluseks erootika ülessoojendamine. Kui olete teineteisest emotsionaalselt ja seksuaalselt eemaldunud ning hingevalu ei ilmuta leebumise märke, võib näida võimatu edasi liikuda. Kui olete aga otsustanud kokku jääda, kujuneb teadlik seksuaalsusega tegelemine suhte taastamisel võtmeteguriks.

Paranemine erootilisel tasandil on seotud nii emotsionaalsete, füüsiliste kui intiimsete vajadustega. Kuni sa ei suuda sellest õnnetust kõrvalehüppest edasi liikuda ja oma seksuaalelu uuesti üles äratada, on metafoorselt öeldes see kolmas osapool koos teiega samas voodis.Aeg-ajalt võib tunduda, et tee teineteiseni jõudmiseni on liialt pikk. Seks võib tuua selginemise ja meelde tuletada, et selle suhte kallal tasub tööd teha, sest igatsete ikka teineteise embusesse. Võite avastada, et seda, mida ei anna sõnadesse panna, saab edasi anda puudutustega. Mõnikord võib sellest saada aga ka takistus erootilise kontakti taasleidmisel. Võite omavahel küll juba kokku saada ja rääkida, kuid te ei suuda end veel piisavalt vabaks lasta, et armatseda nii nagu vanadel headel aegadel.

Tõenäoliselt on üks teist seksuaalse sideme taastamiseks rohkem valmis kui teine.

Kui sina pole veel seksiks valmis, siis ei maksa seda teha ka selleks, et kaaslasest paaniliselt kinni hoida või hirmust, et muidu võib ta armukese juurde tagasi minna. On täiesti normaalne muretseda, kas suudad oma partnerit pärast kõrvalehüpet enda juures hoida. Sama loomulik on ka hirm, et kui te piisavalt tihti ei seksi, võib partner uuesti petta. Kui sa end seetõttu rõhutuna tunned ja seksid vaid kaotusehirmust, peaksid endalt küsima, kas sa ikka tegelikult soovid partneriga lähedasemaks saada või on seks lihtsalt manipulatsioon, et partnerit kinni hoida.

Räägi avameelselt sellest, mis sinu sees toimub. Tunnista, et sa ei tunne end seksi osas kindlalt. Kui soovid füüsilist kontakti, selgita partnerile, mida sa selle all täpsemalt silmas pead ja mis on sulle vastuvõetav.

Kui sind on petetud, võib kuluda aega, enne kui suudad end voodis taas võimeka, seksika ja enesekindlana tunda.

Ehk küsid sa endalt: Olen ma veel tema jaoks veetlev? Kas minus on olemas see, mida seksuaalsuhteks on  vaja? Sellised küsimused on tavaliselt seotud seksuaalse enesehinnanguga. Kui sind on petetud, võib kuluda aega, enne kui suudad end voodis taas võimeka, seksika ja enesekindlana tunda. Üks võimalus end nii tundma panna on seksini jõudmise protsessi aeglustada ja leida võimalus sideme taastamiseks ilma füüsilise soorituseta.

Erootiline kontakt on võimalus luua side kõrvalteid pidi. Näiteks esimese paari nädala või kuu jooksul on eesmärgiks puudutused, kallistamine, kaisutamine või isegi ühine duši all käimine. Olge teineteisega kannatlikud ja varuge suhte ülesehitamiseks aega. Uus monogaamia loob uued reeglid, mis teid viimaks taas teineteiseni juhatavad ning arusaam intiimsusest saab uue tähenduse.

Paar, kes pärast truudusemurdmist hea ja lähedasema seksuaalsuhte nimel pingutab, võib protsessi aeglustumisest kasu lõigata, sest nii õpitakse keskenduma hetke nautimisele. Püüd üheskoos seksi positiivseks ja sensuaalseks muuta taastabki erootika ning tulemuseks on uus ja intiimsem suhe.

 ***

Ph.D Tammy Nelson, on üleilmselt tunnustatud suhteekspert, erapraksise psühhoterapeut ja koolitaja. Tema sulest on ilmunud mitmeid raamatuid, sealhulgas “Getting The Sex You Want”; “Shed Your Inhibitions and Reach New Heights of Passion Together” ning “The New Monogamy; Redefining Your Relationship After Infidelity.”