Graniidi 1 Tallinn, Tasapisi Tasakaal

 • Enne 3. märtsi 2023 soodushind 540.-
 • Täishind 590.-
 • Saab maksta kahes osas.

ENESEARENGUKURSUS

Minu ELUlugu ja -mõte

10.-12.03., 7.-9.04., 5.-7.05.2023

R 18-21, L 10-18 (lõuna 13-14.30), P 10-13

9 päeva (50 akad t)

Meie esimeses töötoas “Suhte ja suhtluskunst” arutasime peamisi inimlikke jõude – ühenduses ja eraldatuses olemist. Uues töötoas läheme enesearengus veelgi sügavamale, reisile, mis ei ole ainult meie sees, vaid ka väljaspool meid. See on teekond, mis hõlmab kõiki meie elu aspekte. See puudutab meie elu mõtet. Saksa psühholoog ja Auschwitzis ellujäänud Viktor Frankl on öelnud, et meie mõtet ei anna elu, vaid elu nõuab meilt vastust: “Kuidas annad sina oma elule mõtte?”

Esimesel nädalavahetusel alustame teekonda küsimusega: “Mis on minu elu narratiiv?” Kuidas oled sa loonud oma eluloo, mis koosneb erinevatest peatükkidest, lehekülgedest ja sõnadest. See vaatlus on vajalik selleks, et saada iseendaks, selleks, kes me oleme – mitte selleks, kes me peaksime olema. Tõstatame küsimused: millised on minu juured, kes olid mu esivanemad, millised on minu võimed, varjatud valud, tugevad uskumused jne. Loome pinnase, millest alustada teekonda. Vahel on vaja puhastada ja vabaneda vanadest mustritest.

Teisel nädalavahetusel töötame missiooni, kire ja kutsumuse kallal, luues enda ainulaadsust, mis transformeerub eesmärgiks. Me oleme erakordsed, ainulaadsed ja silmapaistvad – meie ajaloo, eluloo ja kogemuste põhjal. Me oleme nagu vanade Itaalia meistrite väärtuslikud maalid – mis koosnevad tuhandetest väikestest pintslitõmmetest. Sa kohtud iseendaga loomingus ja väljakutses, olles tühjuses, kus uus terviklikkus võib õitseda.

Lõpuks, kolmandal nädalavahetusel suundume tagasi “koju”, luues omaenda eluprojekti, mis põhineb sinu tõelisel minal ja mineviku aktsepteerimisel, täis individuaalset eesmärki ja loovust, usaldades eluprotsessi. Ükskõik, milline sinu individuaalne projekt välja näeb, see on osa sinust. Sa õpid paremini tundma iseennast, oma kaaslasi ja oma elu mõtet.

Teekond alaku!

KURSUSE TUTVUSTUS

Tööviis

Töötuba ei ole pelgalt kognitiivne teemakäsitlus! Millestki aru saada on oluline, ent sellest ei piisa muutmisprotsesside jaoks.

Seetõttu loome töötoas:

 • Ruumi isiklikuks kohtumiseks ja  jagamseks

Töötuba on “turvaline koht”, kus saab avatult rääkida oma mõtetest, tunnetest ja tegudest. Siin on oma koht isiklikel edukogemustel ja kahtlustel.

 • Ruum toetuseks

Töötuba pakub võimaluse olla kuuldud, kuulata ka teisi ning jagada enda kogemusi.

 • Ruum tunnustamiseks

Töötoas ei anta hinnaguid, ei ole õigeid ega valesid küsimusi: see on igaühe isiklik kogemus.

 • Ruum õppimiseks

Töötoas saab esitada küsimusi, arendada üheskoos vastuseid, vaadata uskumusi ja valgustada uusi teid.

Töötehnikad

Töötuba kujundatakse koostöös osalistega. Me mitte ainult ei räägi (ratsionaliseeri), vaid ka tunnetame, kasutame oma loovust ja kogeme kogu oma kehaga (embodiment).

Põhimõte

Grupis töötame tunnustavalt, aktsepteerivalt, heatahtlikult ja kriitiliselt toetavalt.

Austame ennast ja teisi osalejaid nende tugevustes ja nõrkustes, anname tagasisidet ja austame üksteise piire.

Täiendkoolituse õppekava kirjeldus

Õppekava nimetus: Minu elulugu ja -mõte

Õppekava rühm: 0031 isikuarengu õppekavarühm.

Õpingutega alustamise tingimused: tasuta eelvestlus, kus saab esitada kursusega seonduvaid küsimusi tagamaks kursusel osalejaile piisav informeeritus ning toetav keskkond.

Sihtrühm: kursusele on oodatud osalema täiskasvanud, kellel on soov avastada ja tõsta teadlikkust iseendast.

Õppekava maht: 50 akadeemilist tundi.

Keel: inglise keel.

Eesmärk: kursuse eesmärk on läbi uute teadmiste, sügavama teadlikkuse ning kogemuslike eksperimentide parandada oma võimet juhtida elu sel suunal, mis on enda jaoks oluline. Seeläbi kogeda suuremat eksistentsiaalset vastutust iseenda elu loomisel.

Õpiväljundid: kursuse läbinu on teadlikum iseendast. Oskab end paremini analüüsida ja oma käitumist juhtida. Tal on rohkem valikuid, kuidas erinevates olukordades reageerida moel, et jõuda nende tulemusteni, mida soovitakse.

Õppemeetodid: kogemuste jagamine, loengud, arutelud, kehatöö, praktilised harjutused, mõtterännakud ja eksperimendid ergutamaks sügavamat eneseanalüüsi.

Õppekeskkond: koolitusruum Tasapisi Tasakaalu majas Graniidi 1 Tallinnas. Õppijate arv on maksimaalselt 12 osalejat. Kursuse hinna sees on vahepaladega kohvi- ja teepausid.

Lõpetamise tingimused ja väljastamise dokumendid: õppija on läbinud 80% auditoorsest tööst ja sooritanud programmis ettenähtud iseseisva töö (praktilised harjutused). Õppijale väljastatakse tõend.

Koolituse läbiviijad: kursust juhivad gestaltterapeut ja organisatsioonide nõustaja Kaire Talviste ning gestaltterapeut, sotsiaalteadlane ning coach Oliver Baiocco.

Kursusele registreerumine

Kursusele võivad registreeruda kõik, kes valdavad inglise keelt koolitusest arusaamiseks ja selles osalemiseks piisaval määral.

 • Registreerudes enne 3. märtsi 2023 kehtib osalejale soodushind 540.-
 • Hilisematele registreerujatele on hind 590.-
 • Koha kursusel tagab deposiidimakse poole kursusetasu ulatuses.
 • Osalustasu saab maksta kahes osas.

Registreerumine aadressil kaire@siinjapraegu.ee

Kui ettenägematutel põhjustel ei saa kursusega alustada ettenähtud ajal, võib kursusele registreerunu valida deposiidimakse täieliku tagastamise või kasutada seda koha broneerimiseks järgmisel kursusel.

Kursusel osalemise kord

Soovitame riietuda mugavalt, et oleks võimalik kaasa teha liikumisega seotud harjutusi. Maja sisekorra järgi on keelatud liikuda välisjalatsites, seega palume kaasa võtta vahetusjalanõud või sokid.

Kursusel osalejal palume kohale tulla võimalikult täpselt. Hilinemisest või mittetulekust palume esimesel võimalusel teavitada.

Kursuse lõpetamsel saab osaleja sellekohase tõendi.